dobra herbata

Dobra herbata i kalorie

Dobra herbata

Herbata czarna sama w sobie nie zawiera wielu kalorii. Bez obaw mogą ją pić osoby które dbają o linię. Problem zaczyna się gdy lubimy coś takiego jak słodka, dobra herbata. Każda łyżeczka cukru to mniej więcej 120 kalorii. Miód jest zdrowszy, ale jego nadmiar prowadzi do tycia.

Co pić na diecie?

Osobom na diecie zaleca się spożywanie zielonej herbaty. Wpływa ona korzystnie na nasz organizm. Oczyszcza go, poprawia przemianę materii. Zielona herbata może być pita także przez najmłodszych. Powinniśmy jednak uważać, żeby napar nie był zbyt mocny.

Chcesz schudnąć? Pij czerwoną herbatę!

Herbata czerwona bardzo często bywa nazywana naturalnym pogromcą tłuszczu. Oczywiście filiżanka naparu nie rozwiąże naszych problemów z wagą. Nie zastąpi ćwiczeń ani zrównoważonej diety. Ale z pewnością dzięki niej szybciej zauważymy efekty naszych starań.
Procesy fermentacyjne zachodzące w czerwonej herbacie zachodzące w czerwonej herbacie mają korzystny wpływ na nasz organizm. Polifenole regulują wydzielanie żółci. przyśpieszają trawienie. Dzięki nim szybciej spalamy tłuszcz; tym samym nasze ćwiczenia są bardziej efektywne.

Jakie dodatki?

Jak wcześniej wspominano biały cukier ma w sobie sporo kalorii. Jedna łyżeczka na pewno nie zaszkodzi… Ale wystarczy sobie wyobrazić, że pijemy naszą ulubioną english breakfast z trzema łyżeczkami cukru. Jeśli taką herbatą raczymy się trzy razy dziennie, to ze 120 kalorii w tempie ekspresowym robi się 1080 kalorii. To dużo. Z miłości do herbaty możemy bardzo szybko przytyć…

Jak sobie poradzić z tą sytuacją?

Najprostszym sposobem jest ograniczenie cukru. Jednak nie każdy lubi gorzką herbatę. W takim wypadku warto używać słodzików. Są słodsze od cukru, a mają zdecydowanie mniej kalorii. Naturalne słodziki takie jak stawia czy ksylitol nie powodują alergii, mogą je stosować nawet dzieci.